Kemerburgaz Kent Ormanı Nerededir? Nasıl Gidilir?

kemerburgaz-kent-ormani-1-

Kemerburgaz Kent Ormanı Nerededir?

Kemerburgaz Kent Ormanı, Eyüp Sultan ilçesi Göktürk Pirinççi Köyü Kemerburgaz mevkisi üzerinde Alibeyköy Baraj Gölü’nün kuzeyinde tespit edilen 5 milyon 283 bin 429 metrekarelik alan üzerindedir. Kemerburgaz Kent Ormanı 26 Ekim 2019 tarihinde yapılan açılış töreniyle İstanbulluların hizmetine sunuldu.

Kemerburgaz Kent Ormanı’na Nasıl Gidilir?

Aşağıdaki toplu taşıma hatlarının Avrupa Yakası Kemerburgaz Kent Ormanı yakınından geçen güzergahları mevcuttur.
Otobüs: 48, 48A, 48L

kemerburgaza-nasil-gidilir-

Kent Ormanı Yol Tarifi?

istanbul Kemerburgaz da yer alan Kent Ormanı’na navigasyon yardımıyla ulaşabilmek için aşağıdaki haritadan faydalanabilirsiniz.

Kemerburgaz Kent Ormanı Gezi Rehberi – İzlenimlerim;

Bu orman da henüz bir çok kısım daha faaliyette değil. Kimi haber kanallarında seyir kulesi olduğuna yönelik haberler vardı, ama ne yazık ki yok. Biraz aceleye getirilip halka sunulmuş gibi görünüyor. Belki eksikleri giderip ardından halka açmak daha mantıklı olacaktı. Zira yiyecek meşrubat satışı yönünden yalnızca Beltur faal vaziyetteydi ve önündeki kuyruk hiç azalmadı. Eksiklerin giderilmesinden ardından çok daha güzel hizmet verecek alanlar olacaktır. Belirli bir müddet ardından girişin ücretli olacağı söylentileri var.

kemerburgaz kent ormani-6-
Oksijen alabilmek ve ailecek gidilip piknik yapmak için ideal bir yer. Girişte uygulanan tek ikaz ateş yakmanın mutlaka yasak olduğu yönündeydi ki en doğru karar da bu diye düşünüyorum. İstanbul içinde mangala destur verilen yerlerde ortamın ne duruma getirildiğine ne yazık ki tanık oluyoruz. Bu yönüyle orman da mangala izin verilmemesi isabetli bir karar olmuş.
kemerburgaz-kent-ormani-2-
Henüz kimi kısımlarda yeterince piknik masası olmadığını gördük. Orman Kulübe tipi alanlara sahip ancak masalar henüz yerleştirilmemiş. Piknik gerçekleştirecek olanların ince tek kilim ve sofra bezi götürmesi isabetli karar olacaktır. Kimi bölümlerde işletme yapıları var fakat daha yeni açıldığı için içleri kapalı. Bu alanların da etkinliğe geçmesi çehreyi değiştirecektir.
kemerburgaz-kent-ormani-9-
Bu orman da çeşitli maddelerden yapılmış hayvan figürlerine rastlayabilirsiniz. Çam ormanı bulunduğu için üzerinize zift yapışmaması ile ilgili dikkatli olmanız gerekiyor. Orman içinde yapılabilecek  yürüyüş, piknik, koşu, bisiklet sürme en en uygun etkinlikler olarak sayabiliriz. Kent Ormanını gezdikten sonra listenizde mutlaka yer alması gereken istanbulda gezilecek yerler adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Kemerburgaz Kent Ormanı Hangi Yakada

İstanbul’un Avrupa yakasında Kemerburgaz mevkisi üzerindedir.

Kent Ormanı’ndan Çektiğim Fotoğraflar;

Burada çektiğim fotoğraflardan bazılarını ekledim. Daha değişik türden görüntüler var ama onları da siz gidince görürsünüz artık 🙂

kemerburgaz-kent-ormani-5-
kemerburgaz-1kent-ormani
kemerburgaz

       İstanbul Avrupa Yakasındaki En Büyük Orman

    

Kent Ormanı Otopark Giriş Ücretleri 2020;

İstanbul da Halka açılan Kent Ormanına ziyaretçi ücretsiz olup Otopark Giriş Ücretleri Aşağıdaki gibidir..

Motosiklet 10.00 TL
Otomobil 15:00 TL
Küçük Minibüs 45.00 TL
Büyük Minibüs 80.00 TL

Bizi Sosyal Medya da Takip Edin En Güncel Yazılardan Haberdar Olun:
Sosyal Medya Hesaplarımız:
İnstagram Sayfamız; Gezbenimleee
Twitter Sayfamız; @Gezbenimle