Kırklareli Gezilecek Yerler – Gezi Rehberi – Gezi Fikirleri

Kırklareli Gezilecek Yerler – Gezi Rehberi

 Kırklareli Gezilecek Yerler – Gezi rehberi – Konumu gereği tarih sahnesinde antik yerleşim yeri olmuş ve buzul çağı zamanlarında sular altında kalmış, garip geçmişi olan ilk adı Kırk Klise olan bir kenttir Kırklareli. Bununla birlikte Balkan Savaşı ve 1. Dünya Savaşı ile Yunan ve Bulgar işgallerine tanıklık etmiş kederli de bir şehir. Mübadele ile değişime uğrayan profilinde, bugün de geçmişin izlerini taşıyan Kırklareli’nde halen Bulgaristan ve Yunanistan, Boşnak, Arnavut muhacırları yaşamını sürdürmektedir. Kırklareli’nde gezilecek yerler olarak bir çok tarihi ve turistik yerler vardır. Gezi rehberiniz olarak sizlere tavsiyelerde bulunacağız. Diğer şehirler gibi tarihi yapıları sayesinde gezilmesi gereken eşsiz bir şehirdir Kırklareli.

Kirklareli-gezi rehberi-gezi fikirleri

Kırklareli Gezilecek Yerler – Gezi Rehberi

Trakya’nın en eski yerleşim bölgelerinden biri olan Kırklareli, tarihi varlıklarının yanı sıra doğal güzellikleri ile de turistlerin ilgisini çekmektedir.

 1. Dupnisa Mağarası
 2. Igneada Longoz Ormanları Milli Parkı
 3. Sokullu Mehmet Paşa Camii
 4. Mert Gölü
 5. Atatürk Evi
 6. Küçük Ayasofya – Gazi Süleyman Paşa Cami
 7. Sislioba Kalesi iğneada
 8. Istasyon Caddesi
 9. Kıyıkoy Ciftligi
 10. Aşıklar Tepesi
 11. Cehennem Şelaleleri
 12. Demirköy Dökümhanesi
 13. Mahya Dağı
 14. Evrensekiz Göleti
 15. Fransız Feneri
 16. Kırklareli Şehir Müzesi
 17. Aya Nikola Manastırı
 18. Arcadia Bağları Lüleburgaz
 19. Kavaklımeşe Korusu Tabiat Parkı

Kırklareli Gezilecek Yerler –  Gezi Rehberi başlığı altında yer alan gezilecek yerleri bulunan Kırklareli; Türkiye’nin sınır kentleri arasındaki şehir, tanık olduğu her dönemden kalan tarihi eserleriyle ve benzersiz doğal güzellikleriyle gören herkesi kendine hayran bırakıyor.

Tarihi Yapılar: Kırklareli Geziniz sırasında görüp hayran kalacağınız önemli tarihi eserler yer alıyor. Pınarhisar Kalesi, Vize Kalesi, Vize ilçesinde bulunan Hızırbey Külliyesi, Küçük Ayasofya Kilisesi, Mağara Manastırı ve Aya Nikola Manastırı Kıyıköy, Lüleburgaz’da bulunan Babaeski Köprüsü ve Alpullu Köprüsü bu tarihi eserlerin başında geliyor.

Dupnisa Mağarası: Kırklareli’nin popüler turistik noktalarından biri de Dupnisa Mağarasıdır. Yaklaşık 180 milyon yaşındaki Dupnisa Mağarası iki kat ve üç mağaradan oluşuyor.

Kırklareli’nin Haritadaki Yeri;

Kırklareli ilinin Haritadaki yeri aşağıdaki gibidir. Bu ilimizde de birçok gezilecek yerler bulunmaktadır.

Bizi Sosyal Medya da Takip Edin En Güncel Yazılardan Haberdar Olun:
Sosyal Medya Hesaplarımız:

İnstagram Sayfamız; Gezbenimleee
Facebook Sayfamız; GezbenimleCom
Twitter Sayfamız; @Gezbenimle

3 thoughts on “Kırklareli Gezilecek Yerler – Gezi Rehberi – Gezi Fikirleri”

 1. Psylasim için teşekkürler, doğasına bayılmıştım daha önce bulunduğumda, tekrar ziyaret etmek kısmet olur umarım.

 2. Böyle bilinmeyen yerleri sayenizde öğrendim emeklerinize sağlık kardeşim teşekkür ediyorum.gitmesekte bilgi sahibi olup aklımızın bir köşesinde kalıyor.

 3. Kirklareli icinde muaazzam bir tarih barindiran sehrimizdir.manastirlar antik yerler camileri ile muhtesem bir yer ozellikle fotografcilar icin cok zengin ve kaliteli yer…

Leave a Comment