Haremtepe Çeçeva Köyü – Gezi Rehberi – Nerede – Doğadan Saklı Bahçe

haremtepe-ceceva-koyu-cayeli.jpg

Haremtepe Çeçeva Köyü’ne Nasıl Gidilir – Nerededir ?

Haremtepe Köyüne ulaşmak için ilk önce Çayeli ilçesine gelmeniz gerekiyor. Çeçeva Köyüne ilerlerken yol üzerinde Doğadan tabelasını göreceksiniz. Bu tabelayı izleyerek çeçeva köyüne ulaşım sağlayacaksınız. Haremtepe köyüne ulaşım sağlamak için Rize kıyı yolundan Çayeli ilçesine dönüş yapmalı ve yokuşu tırmanmalısınız. Yolun tek şeritli olması ve çay bahçelerinin çevresinden geçmesinden dolayı sizi zorlayabilir. Çayeli ilçesinden taksi veya özel aracınızla da köye ulaşım sağlayabilirsiniz.

Haremtepe Çeçeva Köyü diye çekilen fotoğraflar gerçekte Doğadan Saklı Bahçede çekilmiştir. Google de Arama yaptığınızda bu yolla yapmanızı öneririm.
Haremtepe Köyü , Rize’nin Çayeli ilçesinde bulunan çay bahçeleriyle ün kazanmış tek köydür. Çeçeva köyü Rize il merkezine 24 km , Çayeli kazasına 6 km uzaklıkta yer almaktadır. Haremtepe köyü, dik tek yamaca derbeder şeklinde kurulmuş tek köydür. 60 metre yükseltiye sahip bu Karadeniz Köyü geçimini çaycılıkla sağlamaktadır. Köy de yaklaşık 20 ev bulunmaktadır.

Haremtepe Çeçeva Köyü’nden Resimler;

cecevakoyu-manzara.jpg
haremtepe-ceceva-cayeli-cay-tarlasi.jpg

Haremtepe Çeçeva Köyü İzlenimler;

Çayeli ilçesinin en devasa köyü olmasına rağmen en fazla göç veren köyüdür. Buna neden olarak çaydan elde ettikleri gelirlerin düşmesi olarak gösteriliyor. Esas geçim kaynağı çay olan halk çok fazla gelir elde edemiyor. Her hanenin kendisine ilişkin bir çaylığı yer almaktadır.
Rize kentinde bulunan çaylıkların gayri muntazam olmasından dolayı bu mevki ilgi çekiyor. Haremtepe ilçesindeki çoğu çaylığa düzenli şekilde bakılmış ve estetiğe özen gösterilmiştir. Dikkatleri çekilen çay reklamları ve gezginlerin uğrak noktası olması ile üstüne çekmiştir. Çay Tarlaları’nın yeşilliğiyle doğanın eşsiz görüntüsüyle karşılaşacaksınız. Eşsiz manzaraya karşı da çay tarlalarının oraya bir büyük salıncak kurulmuş burada salıncakla doğanın boşluğuna doğru uçuyor muşsunuz izlenimi yaratacak güzellikte adrenalin dolu bir anla karşılaşmanız mümkün. Köy de Karadeniz halk oyunları da oynanmaktadır. Yeşili, doğası, adrenalini ve oksijeni ile kendinizi bambaşka bir ortam da hissedecek, salıncakla manzaraya doğru sallanma zevkini de tadacak olmanız dan ötürü mutlaka tavsiye ederim.

Haremtepe Çeçeva Köyü Yol Tarifi;

Harita üzerinden navigasyon ile takip etmek isteyenler için aşağıdaki konumu haritadan takip edebilirsiniz..

Bizi Sosyal Medya da Takip Edin En Güncel Yazılardan Haberdar Olun:
Sosyal Medya Hesaplarımız:

İnstagram Sayfamız; Gezbenimleee

Facebook Sayfamız; GezbenimleCom

Twitter Sayfamız; @Gezbenimle1