Sultangazi Masal Kahramanları Parkı – Nerede? – Nasıl Gidilir?

sultangazi kahramanlar parki

Sultangazi Masal Kahramanları Parkı’na Nasıl Gidilir?

İstanbul Sultangazi Masal Kahramanları Parkı’na Otobüs ile veya Yürüyerek Ulaşım Aşağıdaki listedeki gibidir..

masal-kahramanlariparkina-nasil-gidilir

Masal Kahramanları Parkı Hakkında;

Sultangazi Belediyesi tarafından hayata geçirilen bu park ile çocuklar hayallerindeki , büyüklerde küçüklüğünde hayranı olduğu masal kahramanlarıyla buluştu. Bu parkta Keloğlan’dan Nasrettin Hoca’ya, Pinokyo’dan Pamuk Prenses’e, Şirinlerden Gargamel’e kadar masal kahramanları yer alıyor. İstanbul da ki bu Parkta ayrı olarak çizgi film kahramanları ile Anadolu’da yaşam kültürünün tasvirleri de bulunuyor. Sultangazi Masal Kahramanları Park’ına ailecek de gidilebilir. Fotoğraf çektirmek için muhtelif görsellere denk gelmek de mümkün. Sultangazi Masal Kahramanları Parkının hayata geçirilmesindeki esas emel ise çocukların hayal dünyalarını ve becerilerini geliştirici oyun ortamları meydana getirmek ve böylelikle ruhsal gelişimlerinin sıhhatli olmasına katkıda bulunarak, mesul ve girişimci fertlerin topluma kazandırılmasını sağlamaktır.

Açılışına Ulusal Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’nun da katıldığı Sultangazi Masal Kahramanları Parkı’nda tespit edilen 128 sanat yapıtı, çocukların kanolarla gezebilecekleri suni göletler de bulunuyor.

İstanbul sultangazi belediyesine bağlı bu parktan çekilmiş bazı fotoğraflara aşağıda ulaşabilirsiniz. Dahası için burayı gidip kendiniz görmeniz daha merak uyandırır.

sultangaziparki
2011 yılında Sultangazi Belediyesi tarafından açılan parkta Pamuk Prenses, Keloğlan gibi çocukların dünyasında ehemmiyetli yeri olan masal kahramanları, Sultangazi’de inşa edilen Masal Kahramanları Parkı ile yeniden çocukların dünyasına girdi Cumhuriyet Mahallesi’nde 25 bin metrekare alan üstüne kurulan ‘Masal Parkı’ ile çocuklar, hayallerindeki masal kahramanlarıyla buluşacak. İstanbul TEM Otoyolu’nun hemen üstündeki bölgede uygulamaya koyulan ‘Masal Kahramanları Parkı’nda, minikler unutamayacakları zamanlar yaşayacak. Parkın içerisinde Keloğlan, Nasrettin Hoca, Şirinler ve Pamuk Prenses gibi masal ve çizgi film kahramanlarının heykelleri ve kabartmaları yer alıyor.

Kültür Bakanlığı tarafından sanat eserleri kapsamına alınan Sultangazi Masal Parkı, iki bölümden oluşuyor. Birinci bölümde Rölyef ve masal kahramanlarının heykellerinden oluşan canlandırmalar yer alıyor. İkinci bölümde ise gölet, çocuk oyun ve sosyal donatı alanları ile kafeteryalar bulunmaktadır.

 

sultangazi masal kahramanlari parki-1-

sultangazi parki-4-
masalkahramanlariparki-gargamel

Burada Şirinler de ki kötü karakter gargamelin figürü görülüyor. Aslında şirinlerden daha çok sevilen bir karakter sayılabilir ama genellikle kötü karakter olduğundan şirinlerin korkulu rüyasıdır.

sultangazi-masalkahramanlariparki

Sultangazi Masal Kahramanları Parkı’na Gidiş İçin Haritalı Yol Tarifi;

Sultangazi Masal kahramanları Parkı 41.083443 enlem ve 28.874834 boylamda yer almaktadır. İstanbul’un Sultangazi ilçesine bağlıdır. Park haritası İstanbul ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Sultangazi Masal Kahramanları Parkı posta kodu 34265. Sultangazi Masal Kahramanları Parkı GPS koordinatları 41° 5´ 0.3948″ ve 28° 52´ 29.4024″.

Bizi Sosyal Medya da Takip Edin En Güncel Yazılardan Haberdar Olun:

Sosyal Medya Hesaplarımız:

İnstagram Sayfamız; Gezbenimleee
Facebook Sayfamız; GezbenimleCom
Twitter Sayfamız; @Gezbenimle