Trabzon Boztepe Gezi Rehberi – Nerede – Nasıl Gidilir?

Boztepe-1-

Nerede? Nasıl Gidilir?

Boztepe’ye Atatürk Meydanından kalkan her dolmuş ile veya özel Araçlarınız ile taksim yokuşu itibariyle yol boyu ilerleyip kemik hastanesinden devam ederek ulaşabilirsiniz..

Şehrin Kendini İzlettirecek Manzarasıyla Eşsiz Bir Yer.

Karadeniz bölgesinin tüm özelliklerini gösteren Trabzon ili, Türkiye’nin en önemli şehirlerinden birisidir. Yeşiller arasında kalmış Trabzon ilini kuş bakışı seyretmeyi dileyenler için iyi bir mekan. Güneşin doğuşunu ve batışını izlemek için harika bir yer. Trabzon merkeze bakan Boztepe, Karadeniz’in uçsuz bucaksız deniz manzarasını da ziyaretçilerine sunuyor. Akşamları şehrin ışıklarının meydana getirmiş olduğu eşsiz ışık gösterisi, ailesiyle ve dostlarıyla Boztepe gezisi yapanların keyifli bir gece geçirmelerini sağlayacak ortamın meydana gelmesini sağlıyor. Aynı zamanda Karadeniz ve Trabzon manzarasının fotoğrafını çekmek isteyenler için ideal bir ortamı sunuyor. Bu eşsiz manzaranın Trabzon için tutacağınız günlüğünüzde mükemmel bir yerinin sadece manzarasının eşsiz güzelliğiyle insanları Trabzon’a hayran kalmasını sağlayan Boztepe, havası, çayı, kahvaltısı, işletmeleriyle sizlere güzel bir deneyim yaşatıyor.

Trabzon Boztepe Gezi Rehberi –  İzlenimler;

Boztepeyi ziyaret edenlerin çoğu sabah güneşin doğuşunu ya da Akşam güneşinin batışını izlemek için buraya akın ediyor. Oldukça erken vakitte, kendilerini bu müthiş manzaradan yoksun bırakmak istemeyenler, tesislerin en güzel yerlerinden birini kapmak için geliyorlar. Genelikle kalabalık olduğundan ötürü çoğu zaman yer bulamamak da çabası. Güneşin doğmaya başlamasıyla harika bir görüntü sizlere yansıyor. Kışları genellikle soğuk geçtiğinden ötürü burada semaver sipariş ederek çayınızı sıcak sıcak yudumlayabilirsiniz. Yazları Sabah veya akşam erken saatlerde giderseniz yer bulmanız olası ancak diğer saatlerde yer bulmak için birilerinin kalkmasını beklemeniz gerekecek..

Trabzon Boztepe’den Şehir Manzarası;

boztepe-cay-bahcesi
sehir-manzarasi-boztepe

? Seyir Terası Açıldı mı?

Geçtiğimiz aylarda Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, ‘Boztepe Seyir Terası Projesi’ için STK’larla istişare gerçekleştirip ve projesini anlattı. Genç, Seyir Terasının Turizme yeni bir ivme kazandırarak bu projenin Trabzon’un bütün güzellikleriyle seyredilebileceğini şehrin en hakim noktasına yapılacağını dile getirdi. Konu İle İlgili Açıklama burada.

trabzonboztepe

Boztepe’nin Haritadaki Yeri:

? Trabzon şehir merkezini ayaklarına altına alan tepededir.

Bizi Sosyal Medya da Takip Edin En Güncel Yazılardan Haberdar Olun:
Sosyal Medya Hesaplarımız:

İnstagram Sayfamız; Gezbenimleee
Facebook Sayfamız; GezbenimleCom
Twitter Sayfamız; @Gezbenimle

13 Yorum

 1. Karadeniz güzeli 05.12.2019
 2. Menekşe hanım 19.12.2019
 3. GulenTabut 25.12.2019
 4. Ares 28.12.2019
 5. Umut 14.01.2020
 6. Levent kurul 15.01.2020
 7. Beklan 18.01.2020
 8. Acelya 18.01.2020
 9. Ferhat Irn 21.01.2020
 10. Timuchin 23.01.2020
 11. Timuchin 23.01.2020
 12. Gokhan kirci 14.02.2020
 13. Mustafa Güldane 10.07.2020

Yorum Ekle