Trabzon Çal Mağarası – Dünyanın En Uzun 2. Mağarası – Nerede

trabzon-cal-magarasi.jpg

Trabzon Çal Mağarası Giriş Ücreti? Çal Mağarası’na Nasıl Gidilir? Dünyanın En Uzun 2. Mağarasına Giriş ücreti 2020 ne kadar?

Dünyanın En Uzun İkinci Mağarası Trabzon Çal Mağarasına Giriş ücreti 2020 itibariyle Yetişkin 8 TL Öğrenci 4 TL dir. Ayrıca Engelli Kimlik Kartınız var ise yanınızda refakatçi ile birlikte ücretsiz girebilirsiniz. Trabzon’da ki Saklı Cennet Çal Mağarasına Engelliler için tek başlarına veya refakatçi yardımıyla bir çok yerde müzede, toplu taşıma da turistik yerlerde ücretsiz hizmet ve indirimler bulunmaktadır.

İl merkezinden Trabzon’un Düzköy ilçesindeki Çal Mağarasına ulaşım tahminen 47,5 kilometre mesafe ve 58 dk lık bir sürüş ile tamamlanır. Yolun bazı kısımları stabil yoldur. Karadeniz kıyısı boyunca gidecekler ise Akçaabat ilçesinden Sögütlü köprüsünden bu alana gitmelidir. Toplu gidişler için ilçe merkezinden de il merkezinden de kalifiye minibüsler ile gezinizi yapabilirsiniz.

Trabzon Düzköy Çal Mağarası İzlenimler,Uzunluğu ve Hakkında;

Sarkıtları, dikitleri, deresi, şelaleleri ve göletleri ile yer altındaki “saklı cennet” olarak nitelendirilen Trabzon’daki Çal Mağarası Düzköy İlçesinde tahminen 1050 metre rakımda bulunmaktadır. Her yeni turizm sezonunda yoğun bir şekilde ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Giriş kısmından sonuna doğru tahminen 8 kilometre uzunluğunda olduğundan “Dünyanın en uzun ikinci mağarası” sayılan bu mağara, içindeki sarkıt ve dikitlerden meydana gelen tabii şekilleri, deresi, şelaleleri ve göletleri ile dört mevsim gidip görülebilecek ender yerlerden birisi.

yer-altindaki-sakli-cennet-calmagarasi-.jpg

Bölge turizmine tahminen 20 senedir görev veren ve yer altındaki “saklı cennet” olarak nitelendirilen mağara, üzerindeki tarihi kalesiyle de büyüleyici. Giriş bölümü geniş olan mağara, girişten tahminen 200 metre ardından iki istikamete ayrılıyor. Sol doğrultuda 150, sağda ise 400 metrelik ahşaptan yürüyüş yolu bulunmakta, içinden geride bıraktığımız deresiyle de ilgi çekici. Trabzon Düzköy Çal Mağarası bizlere göz kamaştıran güzellikler sunmakta olup turizm açısından trabzon şehri için de önemli bir değer. Dünyanın En Uzun İkinci Mağarası Her mevsim gidip görülebilir olan bu mağara ziyaretçilerine farklı güzellikler sunuyor. Çal Mağarası tam bir doğa harikası.

sakli-cennet-cal-magarasi-sarkit-ve-dikitler.jpg

Trabzon Büyükşehir Belediyesi; sarkıtları, dikitleri, deresi, şelaleleri ve göletleri ile yer altındaki saklı cennet olarak nitelendirilen Çal Mağarası’na, 2 ay önce yapmış olduğu açıklama da seyir terası kazandırılacağını söyledi. Eminim Seyir Terası ile Mağaranın turizm açısından ziyaretçi sayısında gözle görülür derecede artış yaşanacak böylece bu teras sayesinde Çal Mağarası farklı bir kimliğe bürünecektir..

calmagarasi-kis-ayi.jpg

Seyir Terası Açıklama Kaynak Linki;

Trabzon Düzköy Çal Mağarası Harita Yardımıyla Ulaşım İçin;

Dünyanın En Uzun İkinci Mağarasına Google Navigasyon Yardımıyla Ulaşmak için Aşağıdaki haritayı kullanabilirsiniz.

Bizi Sosyal Medya da Takip Edin En Güncel Yazılardan Haberdar Olun:
Sosyal Medya Hesaplarımız:

İnstagram Sayfamız; Gezbenimleee
Facebook Sayfamız; GezbenimleCom
Twitter Sayfamız; @Gezbenimle