GezBenimle:

Zigana Gümüşkayak Yaylakent Kayak Tesisleri Nerede – Nasıl Gidilir?

zigana-dagi-gumuskayak-yaylakent-kayak-tesisleri

Zigana Gümüşkayak Yaylakent Nerede – Nasıl Gidilir?;

Kayak Tesisleri Zigana dağının zirvesinde bir çam ormanının yanında bulunan Tesisler Trabzon-Gümüşhane il sınırı olan Zigana Dağının zirvesinde olup tesisin önüne kadar yol tamamen asfalt olup otomobil veya otobüs ile ulaşılabilir konumdadır.

Limni Gölü Tabiat Parkı’na 5 km, Karaca Mağarası’na 25 km, Altındere Milli Parkı’na 30 km, Atatürk Köşkü’ne 30 km, Sümela ve Kaymaklı Manastırları’na da 30 km mesafededir. Trabzon şehir merkezi ve Havalimanı tesise 50 km uzaklıktadır. Gümüşhane şehir merkezi, tesise 45 km uzaklıktadır.

Zigana Gümüşkayak Yaylakent de Yapılabilecek Aktiviteler;

Tesisler Kış turizminin adresi Türkiye’nin Gümüşhane ili sınırları içerisinde yer alan ilk kayak merkezlerinden birisi olan Zigana Kayak Merkezidir. Zigana Kayak Tesisleri manzarası ve kar kalitesiyle bilinmekte olup, kayak pistleri 1900–2500 rakım aralığındadır. Kayak mevsimi Aralık ayında başlamakta olup Mart sonuna kadar devam etmektedir.

Tesiste kar kalınlığı genellikle 100-200 cm. civarlarındadır. Mekanik tesis ve kayak pistleri ise ; 850 m boyunda saatte 750 kişi taşıma kapasitesinde teleski, 300 m boyunda saatte 200 kişi taşıma kapasitesinde Baby lift ve 150 m boyunda saatte 200 kişi taşıma kapasitesinde eğitim Baby lifti bulunup amatör ve profesyonel kayakçılara hizmet verilmektedir. Deneyimli kayak hocaları, birinci sınıf kayak malzemeleri mevcuttur.

Tesisler de Yapılabilecek Diğer Etkinlikler;

Zigana Karmotoru Safari Turları
Zigana kar motoru turları
Snow mobile tours
Kar motorları ve doyumsuz manzaraya sahip kar motor parkurları
Zigana Trekking Turları

Zigana Gümüşkayak Yaylakent İzlenimler;

Tesisler Doğa harikası bir yerde bulunuyor ancak size sportif anlamda tam bir hayal kırıklığı olabilir. Eğer ki ziyaret amacınız da Kayak yada Snowboard yapmak varsa umduğunuzu bulamayabilirsiniz. Burada isteyenlere ücret karşılığı kullanması için verilen kızak ile istediğiniz kısımda kayabilirsiniz. Zigana Gümüşkayak Yaylakent Kayak Tesisleri’nde ki mekanlar da kahvaltı türü olarak yiyebileceğiniz sucuk ekmek ve ayran fiyatı 25 tl. Kayak sporu ile ilgilenler mutlaka Kayseri de bulunan Erciyes’e veya Erzurum da bulunan palandöken’e gitmeliler. Palandöken kayak merkezi hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz. Kayak Tesisleri’n de yer alan ana pistin açılmaması için öne sürdükleri bahaneye anlam veremedik. Pisti açabilmek için hava şartları müsait değilmiş. Gittiğimiz gün güneşliydi ve düşük knot seviyelerinde rüzgar esiyordu lakin hava soğuktu. Gümüşhane ye bağlı bu kayak tesislerine gerek Trabzon’dan gerekse de Gümüşhane’den gelen ziyaretçiler memnun kalmamaktadırlar.

Zigana Gümüşkayak Yaylakent Haritalı Yol Tarifi;

Trabzon’u Gümüşhane’ye bağlayan Zigana Geçidin de bulunan Kayak Tesisleri’ne Navigasyon yardımıyla harita üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bizi Sosyal Medya da Takip Edin En Güncel Yazılardan Haberdar Olun:
Sosyal Medya Hesaplarımız:

İnstagram Sayfamız; Gezbenimleee
Facebook Sayfamız; GezbenimleCom
Twitter Sayfamız; @Gezbenimle1

Exit mobile version