Trabzon Boztepe Gezi Rehberi – Nerede – Nasıl Gidilir?

Boztepe-1-

? ?

’ye Atatürk Meydanından kalkan her dolmuş ile veya özel Araçlarınız ile taksim yokuşu itibariyle yol boyu ilerleyip kemik hastanesinden devam ederek ulaşabilirsiniz..

Şehrin Kendini İzlettirecek Manzarasıyla Eşsiz Bir Yer.

Karadeniz bölgesinin tüm özelliklerini gösteren Trabzon ili, Türkiye’nin en önemli şehirlerinden birisidir. Yeşiller arasında kalmış Trabzon ilini kuş bakışı seyretmeyi dileyenler için iyi bir mekan. Güneşin doğuşunu ve batışını izlemek için harika bir yer. Trabzon merkeze bakan Boztepe, Karadeniz’in uçsuz bucaksız deniz manzarasını da ziyaretçilerine sunuyor. Akşamları şehrin ışıklarının meydana getirmiş olduğu eşsiz ışık gösterisi, ailesiyle ve dostlarıyla Boztepe gezisi yapanların keyifli bir gece geçirmelerini sağlayacak ortamın meydana gelmesini sağlıyor. Aynı zamanda Karadeniz ve Trabzon manzarasının fotoğrafını çekmek isteyenler için ideal bir ortamı sunuyor. Bu eşsiz manzaranın Trabzon için tutacağınız günlüğünüzde mükemmel bir yerinin sadece manzarasının eşsiz güzelliğiyle insanları Trabzon’a hayran kalmasını sağlayan Boztepe, havası, çayı, kahvaltısı, işletmeleriyle sizlere güzel bir deneyim yaşatıyor.

Trabzon Boztepe Gezi Rehberi –  İzlenimler;

Boztepeyi ziyaret edenlerin çoğu sabah güneşin doğuşunu ya da Akşam güneşinin batışını izlemek için buraya akın ediyor. Oldukça erken vakitte, kendilerini bu müthiş manzaradan yoksun bırakmak istemeyenler, tesislerin en güzel yerlerinden birini kapmak için geliyorlar. Genelikle kalabalık olduğundan ötürü çoğu zaman yer bulamamak da çabası. Güneşin doğmaya başlamasıyla harika bir görüntü sizlere yansıyor. Kışları genellikle soğuk geçtiğinden ötürü burada semaver sipariş ederek çayınızı sıcak sıcak yudumlayabilirsiniz. Yazları Sabah veya akşam erken saatlerde giderseniz yer bulmanız olası ancak diğer saatlerde yer bulmak için birilerinin kalkmasını beklemeniz gerekecek..

Trabzon Boztepe’den Şehir Manzarası;

boztepe-cay-bahcesi
sehir-manzarasi-boztepe

Trabzon Boztepe’de Yapılacaklar

Semaverde Çay İçin

Trabzon’da Gün Batışını canlı izleyin

Denize Batan Uçaklar
Şehrin en kalabalık meydanlarını görebileceğiniz tepede, karışık ve hızlı hayatı uzaktan izleme şansını elde ediyorsunuz. Sanki Trabzon her yanını inceleyebileceğiniz bir müze oluyor. Havaalanını bile rahatlıkla görebildiğiniz şehirde, uçakların iniş kalkışları oldukça güzel bir görüntü. Öyle ki akşam vakitleri yaklaşan uçaklar sanki denize inecekmiş hissi uyandırıyor.
Boztepe’de Kahvaltı
Boztepe’de bulunan tesislerde manzara eşliğinde güzel bir kahvaltı yapabilirsiniz. Ayrı ayrı hepsinin güzel manzara gören yerlere kurulu olan tesislerde Trabzon’un yerel kahvaltılıklarını deneyebilirsiniz. Önceden hatırlatmak gerekir ki eğer hafta sonu gidecekseniz arayıp yer ayırtmanız faydalı olacaktır.

Trabzon Boztepe Semaver Çay Ücreti

Trabzon’un bu eşsiz şehir manzarasını Boztepe’den çay eşliğinden izleyebilmek artık pahalı hale geldi. Semaver çay + tatlı için yaklaşık 50 TL ödüyorsunuz. Semaver çay 33,5 TL. Tatlı da 10 TL civarı. Bu arada aynı çay ’de tepe de 18 TL. Manzara da işletme de daha güzel ve uygun. Karar Sizin.

Trabzon ? Açıldı mı?

Geçtiğimiz aylarda Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, ‘Boztepe Seyir Terası Projesi’ için STK’larla istişare gerçekleştirip ve projesini anlattı. Genç, Seyir Terasının Turizme yeni bir ivme kazandırarak bu projenin Trabzon’un bütün güzellikleriyle seyredilebileceğini şehrin en hakim noktasına yapılacağını dile getirdi. Konu İle İlgili Açıklama burada.

seyir-terasi

BOZTEPE SEYİR PLATFORMU VE GEZİNTİ YOLU ( KOT 61 ) PROJESİ

TOPLAM UZUNLUK YAKLAŞIK 1100 M

3 ADET HİZMET BİRİMİ / KAFE – SATIŞ BİRİMİ

2 ADET WC-LAVABO

10 ADET BAKIŞ NOKTASI

3 ADET CAM TERAS 15 M2 / 45 M2 / 100 M2

FOTOĞRAF ÇEKİLME NOKTALARI

OTURMA – DİNLENME VE YASLANMA BÖLGELERİ ( AHŞAP )

ARAZİ EĞİMLERİNİN UYGUN OLDUĞU NOKTALARDA SEYİR BASAMAKLARI

GÖKYÜZÜ SALINCAĞI

TRABZON SİMGESEL ANIT

AĞ TERAS SİSTEMİ

MACERA / HEYECAN PLATFORMU ( KAYA YÜZEYİNE OTURMUŞ UÇAN YOL )

Proje Yaklaşık Olarak 4500-5000 M2 Bir Yüzey Alanı Kapsayacaktır. Tüm Platform Doğal Yüzey Üzerinde Kazı Dolgu En Az Yapılacak Şekilde Yerden Her Noktada En Az 20-30 Cm Yükseklikte Çelik Ayaklar Üzerinde Ahşap Platform Olarak Uygulanacaktır.

Tüm Hizmet Birimi Binaları Araziye Gömük Biçimde Yeşil Çatılı Tasarlanmıştır.Uygulamada Tahmini 250 Ton Çelik Kullanılacaktır. Tüm Yüzeyler Thermowood Ahşap Kaplama Yapılacaktır. Bazı Teraslar Cam Yüzey Olarak Yapılacaktır.

Kızlar Manastırından Başlayan Ve Doğu Yönüne Doğru Uzanan Yaklaşık Olarak 1100 Mt Uzunluğunda Ki Seyir Terası Ve Gezinti Yolu İçin Zemin Etütleri Yapılmış Avan Proje Çizimleri Tamamlanmıştır. İle Ortak Yürütülecek Proje İçin tabiat varlıkları kurulu ve kültür varlıkları İzni Ve Protokol Çalışmaları Devam Etmektedir. Projen 2020 Eylül ayı içerisinde ihaleye çıkarıldı.

deniz-manzarasi

trabzonboztepe

Boztepe’nin Haritadaki Yeri:

Boztepe Nerede? Trabzon şehir merkezini ayaklarına altına alan tepededir.

Bizi Sosyal Medya da Takip Edin En Güncel Yazılardan Haberdar Olun:
Sosyal Medya Hesaplarımız:

İnstagram Sayfamız; Gezbenimleee
Facebook Sayfamız; GezbenimleCom
Twitter Sayfamız; @Gezbenimle

13 Yorum

 1. Karadeniz güzeli 05.12.2019
 2. Menekşe hanım 19.12.2019
 3. GulenTabut 25.12.2019
 4. Ares 28.12.2019
 5. Umut 14.01.2020
 6. Levent kurul 15.01.2020
 7. Beklan 18.01.2020
 8. Acelya 18.01.2020
 9. Ferhat Irn 21.01.2020
 10. Timuchin 23.01.2020
 11. Timuchin 23.01.2020
 12. Gokhan kirci 14.02.2020
 13. Mustafa Güldane 10.07.2020

Yorum Ekle