Zigana Gümüşkayak Yaylakent Kayak Tesisleri Nerede – Nasıl Gidilir?

Zigana Gümüşkayak Yaylakent Nerede – Nasıl Gidilir?;

Kayak Tesisleri Zigana dağının zirvesinde bir çam ormanının yanında bulunan Tesisler Trabzon-Gümüşhane il sınırı olan Zigana Dağının zirvesinde olup tesisin önüne kadar yol tamamen asfalt olup otomobil veya otobüs ile ulaşılabilir konumdadır.

Limni Gölü Tabiat Parkı’na 5 km, Karaca Mağarası’na 25 km, Altındere Milli Parkı’na 30 km, Atatürk Köşkü’ne 30 km, Sümela ve Kaymaklı Manastırları’na da 30 km mesafededir. Trabzon şehir merkezi ve Havalimanı tesise 50 km uzaklıktadır. Gümüşhane şehir merkezi, tesise 45 km uzaklıktadır.

zigana-kayak-tesisleri

Zigana Gümüşkayak Yaylakent de Yapılabilecek Aktiviteler;

Tesisler Kış turizminin adresi Türkiye’nin Gümüşhane ili sınırları içerisinde yer alan ilk kayak merkezlerinden birisi olan Zigana Kayak Merkezidir. Zigana Kayak Tesisleri manzarası ve kar kalitesiyle bilinmekte olup, kayak pistleri 1900–2500 rakım aralığındadır. Kayak mevsimi Aralık ayında başlamakta olup Mart sonuna kadar devam etmektedir.

zigana-dagi-kayak-tesisleri-gumuskayak-yaylakent

Tesiste kar kalınlığı genellikle 100-200 cm. civarlarındadır. Mekanik tesis ve kayak pistleri ise ; 850 m boyunda saatte 750 kişi taşıma kapasitesinde teleski, 300 m boyunda saatte 200 kişi taşıma kapasitesinde Baby lift ve 150 m boyunda saatte 200 kişi taşıma kapasitesinde eğitim Baby lifti bulunup amatör ve profesyonel kayakçılara hizmet verilmektedir. Deneyimli kayak hocaları, birinci sınıf kayak malzemeleri mevcuttur.

Tesisler de Yapılabilecek Diğer Etkinlikler;

Zigana Karmotoru Safari Turları
Zigana kar motoru turları
Snow mobile tours
Kar motorları ve doyumsuz manzaraya sahip kar motor parkurları
Zigana Trekking Turları

gumuskayak-yaylakent-zigana

Zigana Gümüşkayak Yaylakent İzlenimler;

Tesisler Doğa harikası bir yerde bulunuyor ancak size sportif anlamda tam bir hayal kırıklığı olabilir. Eğer ki ziyaret amacınız da Kayak yada Snowboard yapmak varsa umduğunuzu bulamayabilirsiniz. Burada isteyenlere ücret karşılığı kullanması için verilen kızak ile istediğiniz kısımda kayabilirsiniz. Zigana Gümüşkayak Yaylakent Kayak Tesisleri’nde ki mekanlar da kahvaltı türü olarak yiyebileceğiniz sucuk ekmek ve ayran fiyatı 25 tl. Kayak sporu ile ilgilenler mutlaka Kayseri de bulunan Erciyes’e veya Erzurum da bulunan palandöken’e gitmeliler. Palandöken kayak merkezi hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz. Kayak Tesisleri’n de yer alan ana pistin açılmaması için öne sürdükleri bahaneye anlam veremedik. Pisti açabilmek için hava şartları müsait değilmiş. Gittiğimiz gün güneşliydi ve düşük knot seviyelerinde rüzgar esiyordu lakin hava soğuktu. Gümüşhane ye bağlı bu kayak tesislerine gerek Trabzon’dan gerekse de Gümüşhane’den gelen ziyaretçiler memnun kalmamaktadırlar.

zigana-yaylakentten-dag-manzarasi

Zigana Gümüşkayak Yaylakent Haritalı Yol Tarifi;

Trabzon’u Gümüşhane’ye bağlayan Zigana Geçidin de bulunan Kayak Tesisleri’ne Navigasyon yardımıyla harita üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bizi Sosyal Medya da Takip Edin En Güncel Yazılardan Haberdar Olun:
Sosyal Medya Hesaplarımız:

İnstagram Sayfamız; Gezbenimleee
Facebook Sayfamız; GezbenimleCom
Twitter Sayfamız; @Gezbenimle1

“Zigana Gümüşkayak Yaylakent Kayak Tesisleri Nerede – Nasıl Gidilir?” üzerine 18 yorum

 1. Kayak yapmak için idael yer sadece rüzgar poyrazdan estiğinde biraz zorlanirsiniz,.

 2. Daha önce hiç duymadım burayı zannetmiyorum pek kimsede bilmiyordur,kimbilir daha ne güzel yerler vardır güzel yurdumda.tesekkur ederiz bilgiler için.

 3. İlk fırsatta gıdecegım yerlerden bır tanesi tavsiye ederim

 4. Kayak yapmak için harika bir yer. İlk bulduğum fırsatta tatile gideceğim.

 5. Ülkemizin eşsiz güzelliklerinden birtanesi, muhakkak gezip görülmesi gereken bir yer

 6. Daha once duymamistim. dagi biliyorum fakat
  Kayak merkezi oldugunu bilmiyordum kayak yapmak ixin bir gun yolumuz duser umarim .

 7. Güzel bir yermiş ama gelişmesi için tanıtıması ve yatırım yapılması gerekli

 8. Yurdumunuzun her kosesinde ne kadar guzel yerler var gidip gorup gezmek lazin

 9. 4 mevsimi yasayabildigimiz ulkemizin kış alternatiflerinden birisi olabilecek bir cografya..biraz daha altyapi ve ekipman ihtiyaci karsilandiginda kış turizmine katkı sağlayacaktır.. ulaşım imkanlari zorlada olsa gidip görülesi bir yer..

 10. Kayak yapmayı bilmiyorum ama doğa güzelliği için gidilesi bir yer gibi duruyor

 11. Sadece kayak zevki için birçok görülecek yeri de var harika tatil için mükemmel

 12. Karadeniz turuna eklenebilecek guzel bir yer daha. Tanıtım için teşekkürler.

 13. Karadeniz turuma ekliyordum, sayfanızı okuduğumda özellikle ”Zigana Gümüşkayak Yaylakent İzlenimleri” kısmını, hava şartlarını ve kar oranına bakıp doğru zamanı seçmem gerekiyormuş. Bigilendirme için tşk ederim.

 14. Emekli olunca sırayla bu tür yerleri sırayla gezmeye gitmek istiyorum mümkün olursa eğer hep yabancılar değil bizlerde gezelim.

 15. Bu sıcak yaz günlerinde ne güzel olurdu. Hem doğa, hem hava. Ama eskiden zordu Zigana Geçiti. Aklıma geldi birden. Şimdi herşey kolay.

Yorum yapın