Artvin Karagöl – Nerededir – Nasıl Gidilir – Borçkada ki Saklı Cennet

klaskur-borckakaragol

Artvin Karagöl’e Nasıl Gidilir?

Artvin merkezden 33 km sonra karşınıza çıkan Borçka-Macahel yolundan 20 km daha ilerlediğinizde Karagöl tabelasını görüyorsunuz. Karagöl sapağından ise 5-6 km devam ettiğinizde muhteşem yemyeşil doğa harikası Saklı Cennet Karagölle karşılaşacaksınız..

borcka-sakli-cennet

Artvin ilinden uzaklığı 57 km dir. ilk 51 km’si asfalt olup son 6 km’si doğal park taşlı yoldur. Artvin Borçka ilçesinden de 25 km uzaklıktadır. Batısında Hopa, güneyinde Artvin ve Murgul, doğusunda Şavşat, kuzeyinde ise Gürcistan sınırının bulunduğu Borçka ilçe sınırları içerisinde yer alan Borçka Karagöl, Artvin-Hopa yolu üzerinde bulunuyor. Artvin’e 30 km, Hopa’ya 36 km, Ankara’ya 1029 km, İstanbul’a 1344 km, İzmir’e 1609 km, Adana’ya 1044 km ve Bursa’ya 1357 km uzaklıkta olan Borçka’ya kendi aracınızla gelebileceğiniz gibi diğer şehirlerden düzenlenen otobüs seferleriyle de ulaşım mümkün. Artvin kent merkezinden başlayan Borçka tabelalarını takip ederek ulaşım ise oldukça kolaydır.

Artvin Karagöl Hakkında – Gezi Rehberi ; Doğadaki Saklı Cennet

Türkiye’nin en güzel doğal gölü Karagöl seçildi. Karadeniz Bölgesi’nde Artvin’e bağlı bir ilçe olan Borçka, hiç abartısız dünyanın en güzel göllerinden biri olan Karagöl’e sahipliği ile gözde yerlerden biri olmayı başardı. Artvin şehir merkezine 57 km, Borçka’ya 25 km mesafede tespit edilen Borçka Karagöl Milli Parkı, Karadeniz’in eşi benzeri olmayan güzellikteki cennet bölgelerinden biri. Doğadaki muhteşem manzara ile karşılaşmak için Saklı Cennet Karagöl’e mutlaka gidin..
artvin-karagol-borcka.jpg
19. asrın başlarında yaşanan toprak kayması neticesi meydana gelen ve son zamanlarda Klaskur Yaylası (Aralık Yaylası) çevrelerinde bulunan Borçka Karagöl, çevresi dağlarla çevrili bir tabiat harikası doğa parkının kalbinde konuma sahip.
Kampçıların ve karavancıların vazgeçilmez destinasyonu olan ulusal park yağmur ormanları eko sistemine benzer bir abuhava ya sahip. Saklı Cennet Karagöl Kesif yağış alan ve çevresi noktaya has birçok ağaç türü ile çevrili yüksek dağlarla korunaklı olan parkta yaban yaşam da çok zengin. Diğer taraftan sonbaharda rengarenk bir görüntü meydana getiren bu eşi benzeri olmayan görünüm fotoğraf severlerin de vazgeçilmez adreslerinden. 368 hektarlık alan kaplayan Karagöl, 5 hektarlık ulusal park içinde yer alıyor.

Artvin Karagöl Saklı Cennet’ten Resimler;

artvinde-doga-harikasi-borcka-karagol

borckakaragol-kamp-alanlari

Karagöl ile İlgili Tüm Yorumlara Tripadvisor sitesinden ulaşabilirsiniz..

Karagöl de Konaklama Yapılır mı? Karagöl de Kamp Alanı Var mı? Saklı Cennet

Bu göle 5-10 km uzaklıkta yer alan pansiyonlarda konaklayabileceğiniz gibi isterseniz Karagöl Sahara Milli Park alanında kamp da kurabilirsiniz.

Kendi kampınızı kurmak isterseniz kamp başına 20 TL ücret ödemeniz gerekiyor.

Çadır kiralayıp kamp kurmak isterseniz: 2 kişi 50 TL, 3 kişi 60 TL’dir. 1 kişilik ücret olmadığı için asgari ödemeniz gereken ücret 50 TL olacaktır.

Artvin Karagöl Saklı Cennet Giriş Ücreti ;

Saklı Cennet Karagöle giriş ücreti araçlar için; 2020 itibariyle Motosiklet : 6 TL , Araba : 9 TL , Minibüs : 25 TL dir. Park alanı için ayrıca otopark ücreti alınmamaktadır. Kişi başı giriş için ücret alınmamaktadır..

Artvin Karagöl Saklı Cennet Yol Haritası;

Saklı Cennet Karagöl’e navigasyon yardımıyla gitmek isterseniz aşağıdaki haritadan yol tarifi alabilirsiniz.

Bizi Sosyal Medya da Takip Edin En Güncel Yazılardan Haberdar Olun:
Sosyal Medya Hesaplarımız:

İnstagram Sayfamız; Gezbenimleee
Facebook Sayfamız; GezbenimleCom
Twitter Sayfamız; @Gezbenimle

“Artvin Karagöl – Nerededir – Nasıl Gidilir – Borçkada ki Saklı Cennet” üzerine 18 yorum

 1. borçkadakini bilemiyorum ama yamanlardaki efsane mangal olayı şahane birazda yolunu düzeltebilseler süper olacak

 2. Borçka’daki milli parkı duymuştum. Ama konaklama hizmeti olduğunu bilmiyordum. İlk fırsatta ziyaret edicem

 3. Memleketin her bir köşesi cennet, görmek isteyen herkese nasip olsun.

 4. Karagöl harika biryer mutlaka görülmesi gereken milli bir değer

 5. Çok güzel bu vatanın her karış toprağı cennet

 6. nefis bir yazı olmus ülkemizin her köşesi cennet gibi ama malesef gidip göremiyoruz.

 7. Çok güzel bir yere benziyor Allah izin verirse ilk fırsatta gidip görmek gezmek isterim oraları Yeşillik Harika

 8. Karagöl çevresindeki vadiler ver ormanlarla kaplı eşsiz dogasiyla görünmesi gereken bir yerdir ..her mevsimi ayrı bir güzellikte..çam ağaçları ve selaleler arasında yer alan tabiat parkı görenleri kendisine hayran bırakıyor ..kent gürültüsünden uzaklaşıp temiz hava almak isteyenler mutlaka buraya ugramalilar..ülkemizin bu güzel değerine sahip çıkmamız lazım ..

 9. En çok gitmek istedigim yerlerden birisi inşallah gideceğim buraya bu yaz 🙏 Karagöl Ankara cubukta ve Kızılcahamam’da kendiliğinden olan bir göl var orasida öyle çam ağaçları içinde cennet oraları gördük sıra burada inşallah 🙏

 10. Muazzam bir güzellik umarım zamanka uzungöl gibi betonlaşmaya dogru gitmez . Şimdiden taşlanmış ağaçlık alanlar var gibi.

 11. Türkiye de yaşayıp buraları göremek ne kadar acı kartpostal gibi sanki özene bezene yapılmış insanın ruhunu dinlendiriyor sadece resimlere bakınca

 12. Resimlere ve yazılanlara bakıldığında gerçekten saklı cennet. Doğası harika en kısa zamanda gidip görmem gereken bir yer.Ülkemizde o kadar güzel yerler varki şaşırmamak elde değil.

Yorum yapın